ابرخودروی کوربلاتی باسرعت ۴۹۸ کیلومتر بر ساعت سریعترین خودرو جهان

موشک نام مناسبی برای این ابرخودروی کوربلاتی است که به زودی با  بیشینه سرعت ۴۹۸ کیلومتر بر ساعت به سریع‌ترین  ابرخودروی جهان تبدیل می‌شود. همه ما به خوبی واقفیم که هنسی، بوگاتی و کونیگزئگ سه خودروساز پیشرویی هستند که حرکت با سرعتی حدود ۴۸۲ کیلومتر بر ساعت برای ابرخودروها  را نهادینه کردند اما اینک به نظر می‌رسد از دنیای ناشناخته‌ها، یک رقیب بی اسم و رسم قصد دارد با ابرخودروهای پرسرعت و قدرتمند جهان رقابت کند.

مطمئنا بسیاری از طرفداران و علاقه‌مندان دنیای خودرو، نام کوربلاتی را نشنیده‌‌اند و از وجود آن خبر چندانی ندارند، اما اگر همین اسم و رسم ناشناخته، وسیله سرعتی‌ای را در یکی از از بزرگترین و معتبرترین نمایشگاه‌های خودرویی جهان به نمایش بگذارد که توان و قدرتش به ۱۸۰۰ اسب‌بخار برسد، نمی‌توان از کنار ابرخودرویش به این راحتی‌ها رد شد.

موشک نام مناسبی برای این ابرخودروی کوربلاتی است که به زودی با  بیشینه سرعت ۴۹۸ کیلومتر بر ساعت به سریع‌ترین  ابرخودروی جهان تبدیل می‌شود.

موسسان کوربلاتی در سایت رسمی شرکتشان اعلام کرده‌اند که در زیر درب کاپوت این موشک از یک موتور ۹ لیتری توئین توربوی v8 بهره برده تا قدرت تولیدی‌اش را به ۱۸۰۰ اسب‌بخار برساند. این موتور غول پیکر با یک سامانه انتقال قدرت ۶ سرعته LSD همخوانی دارد تا بتواند با سرعتی حدود ۴۹۸ کیلومتر بر ساعت نام خود را در کتاب رکوردها به ثبت رساند.

کوربلاتی‌ها اعلام کرده‌اند که ساعات زیادی را روی مباحث آیرودینامیکی این خودرو -که شبیه هایپرکارهای ایتالیایی است- صرف کرده‌اند، اما در خصوص فناوری به کار رفته روی تایرهایی که باید چنین سرعتی را ایجاد و تحمل کنند، سخنی نگفته‌اند.

 

نمایندگی مدیران خودرو و چری کد 264 خواجوندی با سابقه بیست ساله در صنعت خودرو همه  روزه از ساعت 9 الی21پاسخگوی مراجعه کنندگان گرامی می باشد.