رونمایی از رقیب جدید پورشه ؛ فراری 488 پیستا

جدیدترین محصول فراری بلافاصله بعد از رونمایی پورشه 911 GT3 RS به‌طور رسمی معرفی گردید

جدیدترین محصول فراری بلافاصله بعد از رونمایی پورشه 911 GT3 RS به‌طور رسمی معرفی گردید. این سوپراسپرت جدید فراری که در اصل ورژن سبک‌تر و پرقدرت‌تر مدل 488 GTB می باشد باعث شده است علاقه مندان به خودروهای سوپر اسپرت در دنیا برای انتخاب بین این دو ابر خودرو دچار شک و تردید فراوانی بشوند.

                         

فراری 488 پیستا با گذراندن چند مرحله تمرینات طاقت‌فرسا در باشگاه اختصاصی فراری در مقایسه با 488 GTB، حدود ۹۰ کیلوگرم کاهش وزن دارد. پیستا با وزن کلی ۱۲۸۰ کیلوگرم، فرصت استثنایی تیونینگ ویژه‌ را در اختیار تیم مهندسی فراری قرار داده است. فراری 488 پیستا در کنار کاهش وزن روتین که داشته، افزایش قدرت تا ۵۰ اسب بخار را انتخاب کرده است

 

در حقیقت 488 پیستا با قدرت ۷۱۱ اسب بخار، بیشترین افزایش قدرت پیشرانه در خانواده‌ی محصولات سری ویژه‌ی فراری را دارا می باشد. پیشرانه‌ ۸ سیلندر V شکل ۳.۹ لیتری که به کمک دو توروبوشارژر مجهز شده است ، عنوان پرقدرت‌ترین پیشرانه‌ V8 فراری را یدک می‌کشد، ۱۰ نیوتن‌متر گشتاور بیشتر از فراری 488 GTB در اختیار گرفته است تا در مجموع ۷۷۰ نیوتن‌متر گشتاور در اختیار سوپراسپرت زیبای پیستا قرار بگیرد.

 

پیستا با نهایت سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت در مدت‌زمان ۲.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و در ۷.۶ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد این نشان از توان فوق العاده این فراری دارد. مدل 488 GTB در مقایسه با پیستا، در تست صفر تا ۱۰۰ و صفر تا ۲۰۰ به ۳ و ۸.۳ ثانیه زمان نیاز دارد و حداکثر به سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. پیستا توانسته با کاهش وزن و افزایش قدرت زمانهای بهتری را کسب کند و مطمئنا می تواند رضایت بیشتر مشتریان محصولات فرری را کسب نماید . هنوز قیمت قطعی برای این محصول جدید فراری اعلام نشده است .

نمایندگی مدیران خودرو و چری کد 264 خواجوندی با سابقه بیست ساله در صنعت خودرو همه  روزه از ساعت 9 الی21پاسخگوی مراجعه کنندگان گرامی می باشد.