اینفینیتی Q Inspiration، کانسپت برجسته ژاپنی در دیترویت

اینفینیتی از خودروی مفهومی Q Inspiration در نمایشگاه خودروی دیترویت 2018 رونمایی کرد.

اینفینیتی از خودروی مفهومی Q Inspiration در نمایشگاه خودروی دیترویت 2018 رونمایی کرد. این خودرو منعکس کننده زبان طراحی جدید ژاپنی‌ها بوده و در عین حال سدان اسپورت میدسایز و لوکس آینده این شرکت می‌تواند از شاخصه‌های طراحی این کانسپت بهره ببرد.

خودروی مورد بحث در ظاهر خود دارای فرم کلاسیک سدان ها بوده اما ابعاد و تناسبات کوپه مانند آن را نمی‌توان نادیده گرفت. در بخش جلو شاهد جلوپنجره بزرگ دو قوسی، خطوط گیرای کاپوت و ورودی هوای تیغه مانندی هستیم که قوس چرخ‌ها را احاطه کرده‌اند.

از دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه ظاهر این کانسپت می‌توان به چراغ‌های جلوی تیز با نواری LED، درب‌های عقب فاقد ستون و نوار چراغ عقب تک‌وتنها اشاره کرد.

در کابین کانسپت جدید اینفینیتی شاهد طراحی مینیمالیستی و کابینی با تمرکز روی انسان هستیم که گفته شده سر و صدای کمی داشته و به راننده کمک می‌کند تا تنها روی مسیر پیش رو تمرکز نماید. هر سرنشین دارای صفحه‌نمایش لمسی خود بوده و سیستم HMI آن می‌تواند فاکتورهای بیومتریک سرنشینان را بررسی کند.

در روی محفظه ذخیره‌ای درب‌های Q Inspiration از متریال Nishijin-ori استفاده شده که شامل کاغذی مخصوص و رشته‌های ابریشمی می‌باشد. جدای از خاصیت اشرافی بودن، این ماده همچنین به عنوان یک حسگر تکنولوژیک عمل کرده و به سرنشینان اجازه می‌دهد تا نورپردازی این بخش را تنظیم کنند.

زیر کاپوت کانسپت جدید اینفینیتی قوای محرکه VC توربو قرار داشته که به منظور بهبود مصرف سوخت دارای تنظیم کننده مداوم ضریب کمپرس می‌باشد. این پیشرانه روش جدیدی را برای تحویل قدرت در کلاس سدان های میدسایز ارائه خواهد کرد و نمونه‌های هیبریدی یا دیزلی مرسوم را از نظر مصرف سوخت و گشتاور بالا به چالش خواهد کشید.

اما کانسپت Nishijin-ori از نظر ایمنی دارای سیستم خودران پروپایلوت توسعه یافته‌ای بوده که به رانندگان اجازه می‌دهد کنترل را به خودرو واگذار کرده و خودشان نقش همکار را داشته باشند. البته زمانی که راننده آماده به دست گرفتن کنترل خودرو باشد سیستم توانایی خودرانی با عملکرد رانندگی در بزرگراه‌های چند لاین و… ارائه خواهد کرد.