با M Power آشنا شوید

تیپ‌بندی و پکیج‌ها

 

کمپانی ب‌ام‌و‌، مدل‌های جدید خود مانند سری 3 و سری 5 را در 3 تیپ‌ مدرن لاین‌، لاکچری لاین و اسپرت لاین عرضه می‌کند که از لحاظ جزئیات ظاهری و امکانات رفاهی، اندکی متفاوت هستند. از جمله تفاوت‌های ظاهری این مدل‌ها می‌توان به فرم سپرها، جنس فریم دور پنجره‌ها و همچنین مدل رینگ‌ها اشاره کرد. به عنوان مثال، فریم دور پنجره در مدل لاکچری لاین و در حالت استاندارد از نوع آلومینیومی و در مدل اسپرت‌لاین از نوع مشکی رنگ است. ضمنا این مدل‌ها از لحاظ عملکرد و سفتی سیستم تعلیق نیز با یکدیگر متفاوت هستند. علاوه بر این تیپ‌ها، پکیج اسپرت M نیز یکی دیگر از آپشن‌های سفارشی ب‌ام‌و است که روی کلیه مدل‌ها عرضه می‌شود و در صورت سفارش این پکیج، علاوه بر اضافه‌شدن تزئینات داخلی M Sport‌، کیت بدنه اسپرت و همچنین رینگ‌های M نیز روی خودرو نصب می‌شوند. بدیهی است که با سفارش این پکیج، امکان انتخاب تیپ‌های مدرن لاین، لاکچری لاین‌ یا اسپرت لاین، از لیست سفارشات آپشن‌ها حذف می‌شود.رنگ بدنه و تزئینات خارجی‌ در حالت استاندارد، ب‌ام‌و مدل‌های خود را با دو نوع رنگ معمولی و متالیک به فروش می‌رساند که برای سفارش رنگ متالیک باید مبلغ بیشتری را پرداخت کرد و رنگ‌های معمولی نیز بدون اضافه‌شدن به مبلغ خودرو، عرضه می‌شوند اما در سری3 و دیگر مدل‌های گران‌تر از آن، امکان سفارش رنگ‌های منحصربه‌فرد Individual نیز وجود دارد که گران‌تر و البته جذاب‌تر از رنگ‌های استاندارد متالیک هستند. همچنین در بعضی از مدل‌ها مانند سری 3، امکان انتخاب رنگ مشکی برای آینه ‌یا هم‌رنگ شدن با رنگ بدنه هم وجود دارد که این آپشن در تیپ اسپرت لاین و یا M Sport Package عرضه می‌شود. ضمنا امکان سفارش شیشه دودی برای شیشه‌های جانبی عقب و همچنین انتخاب فریم مشکی ‌یا آلومینیومی پنجره‌ها برای سری 3‌، سری 5‌، سری 6‌، سری 7‌، X5، X3 و X6 وجود دارد.پوشش داخلی 

مدل‌های نسبتا ارزان‌قیمت ب‌ام‌و با 2 مدل پوشش داخلی چرم ‌یا پارچه عرضه می‌شوند و دیگر مدل‌ها نیز فقط از چرم مصنوعی بهره می‌گیرند. ضمنا در تیپ‌های مدرن لاین، لاکچری لاین و اسپرت لاین، تنوع رنگ چرم‌ها متفاوت است و به عنوان مثال، رنگ قرمز اسپرت لاین را نمی‌توان برای مدل لاکچری لاین سفارش داد. علاوه بر این، مشتریان سخت‌پسند ب‌ام‌و می‌توانند یکی از رنگ‌های پوشش داخلی Individual را برای مدل‌های لوکس این کمپانی انتخاب کنند که کیفیت چرم و نوع دوخت آنها نسبت به انواع معمولی برتر است. داشبورد چرمی نیز یکی دیگر از آپشن‌های داخلی ب‌ام‌و بوده که در مدل‌های لوکس در 2 نوع معمولی یا Individual قابل سفارش هستند. ضمنا در مدل‌های ایندیویژوال، کلمه Individual روی پارکابی‌ها حک می‌شود که از این طریق قابل شناسایی هستند. 

تجهیزات و امکانات رفاهی 

 

صندلی‌های جلو برقی مجهز به حافظه و گرم‌کن، برای کلیه مدل‌های ب‌ام‌و قابل سفارش هستند و در مدل‌های لوکس مانند سری 5 ‌یا X6‌، امکان سفارش تهویه و ماساژور صندلی و همچنین گرم‌کن صندلی عقب نیز وجود دارد. علاوه بر این، پرده آفتابگیر شیشه‌های جانبی نیز در سری 3‌، X3 و مدل‌های گران‌تر از آنها قابل سفارش است. سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک با قابلیت تنظیم دمای دو‌نقطه‌ای یک آپشن سفارشی در مدل‌های ب‌ام‌و بوده و البته در مدل‌های لوکس، امکان سفارش تهویه مطبوع چهار‌نقطه‌ای (دو‌نقطه‌ای برای ردیف عقب) نیز وجود دارد. ب‌ام‌و‌ها در حالت استاندارد با مانیتور کوچک بیزینس عرضه می‌شوند و در صورت نیاز می‌توان مانیتور بزرگ را برای آنها سفارش داد که امکاناتی نظیر دسترسی به اینترنت و اپلیکیشن‌های مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد. سیستم صوتی سفارشی در بعضی از مدل‌ها از نوع‌ هارمن کاردون و در سری 5‌، سری 6 و سری 7 از نوع Bang & Olufsen است. برای سری 5 و مدل‌های گران‌تر از آن می‌توان سیستم وکیوم در‌‌ها را نیز سفارش داد که بستن آنها را راحت می‌سازد.

سیستم‌های ایمنی و کمکی‌‌ 

 

کروز کنترل فعال به همراه رادار تنظیم فاصله در اکثر مدل‌های ب‌ام‌و قابل سفارش است و تنها راه شناسایی آن (در ظاهر)، وجود صفحه رادار در وسط سپر جلو است. علاوه بر این، سیستم حرکت بین خطوط و سیستم هشدار نقطه کور (در مدل‌های سدان) نیز از جمله سیستم‌های کمکی سفارشی در ب‌ام‌و هستند. همچنین سیستم سفارشی‌ Surround Viewبا وجود دوربین‌های اطراف خودرو و سنسورهای پارک، تصویری چندجانبه از اطراف خودرو را هنگام پارک‌کردن در اختیار شما قرار می‌دهد. سیستم هدآپ دیسپلی از آپشن‌های معروف ب‌ام‌و است که اطلاعاتی مانند سرعت، وضعیت دنده و حتی فلش جهت‌یاب سیستم نویگیشن را در مقابل چشمان راننده و روی شیشه جلو نمایش می‌دهد. 

سیستم‌های حرکتی و کنترل پایداری 

 

سیستم داینامیک دمپر کنترل که در مدل‌های لوکس ب‌ام‌و عرضه می‌شود، امکان تنظیم عملکرد (اسپرت، نرمال و کامفورت) سیستم تعلیق و تنظیم ارتفاع را در اختیار شما قرار می‌دهد و سیستم فرمان‌پذیری فعال نیز، با تنظیم هوشمند و ضریب چرخش فرمان در هر حالت، بهترین هندلینگ و فرمان‌پذیری را فراهم می‌سازد. همچنین با سفارش سیستم Integral-Aktivlenkung در سری 5‌، سری 6 و سری 7‌، چرخ‌های عقب نیز به میزان 2 درجه همراه با چرخش فرمان، زاویه می‌گیرند. این گردش در سرعت‌های پایین و خصوصا هنگام پارک‌کردن خودرو، در خلاف جهت چرخ‌های جلو و در سرعت‌های بالا در جهت چرخ‌های جلو صورت می‌گیرد.