کوروت را بیشتر بشناسید

کمپانی شورولت در سال 1952 به رونمایی از یک کانسپت اسپرت 2 نفره جدید خود اقدام کرد. نسل اول از سال 53 تا 57 میلادی تولید شد. اوایل سال 1962 نوبت به معرفی نسل دوم کوروت رسید و تا سال 67 تولید شد.سر انجام نوبت به نسل سوم این اتومبیل رسید که به اعتقاد بسیاری

مروری بر تاریخچه شورولت کوروت

 

کمپانی شورولت در سال 1952 به رونمایی از یک کانسپت اسپرت 2 نفره جدید خود اقدام کرد و اعلام نمود که ازسال اینده قصد دارد آنرا به تولید انبوه برساند.                                                                             

کوروت،خودرویی که از اولین سال تولید تا کنون دارای شاسی فلزی و بدنه ای تمام فایبرگلاس است و به همین خاطر از وزن پایین اما مقاومت بدنه بالایی بهره می برد و از سال 55 میلادی تا به امروز فقط با موتور 8سیلندر عرضه شده است.

طی سالهای متوالی و تولید پیاپی کوروت به علت محبوبیت بیش از حد این خودرو در سطح جهانی برای این اتومبیل هر چند سال یکبار نیاز به یک تحول اساسی در آن احساس می شد و همین تغییرات سبب بوجود آمدن نسل های مختلف کوروت شد.

نسل اول از سال 53 تا 57 میلادی تولید شد. اوایل سال 1962 نوبت به معرفی نسل دوم کوروت رسید و تا سال 67 تولید شد.سر انجام نوبت به نسل سوم این اتومبیل رسید که به اعتقاد بسیاری زیباترین نسل آن نیز هست (قوس های زیاد، ارتفاع کم، کاپوت کشیده و کابین که در قسمت انتهای خودرو قرار دارد این اتومبیل را یک اتومبیل تهاجمی نشان می دهد و این مشخصات دلیل بر زیبا بودن این نسل کوروت است) از سال 1968 تولید نسل سوم آغاز گردید و هر سال نیز بر زیبایی این اتومبیل ارزشمند افزوده می شد. تولید این نسل تا سال 82 ادامه داشت که تمامی خطوط بدنه و بسیاری از موارد دیگر نسلهای بعدی که تا به امروز هم ادامه پیدا کرده پیرو چهارچوب کلی  این نسل است.

 

شورلت کوروت مدل ۲۰۱۶ یک سوپر اسپرت بی نظیر است که در کشور امریکاتولید میشود. این خودرو در چهار مدل و دو نوع موتور به بازار عرضه شده که دو مدلی از این خودرو که موتوری متفاوت دارند با نام های ۲LT   و Z51  می باشد که  مدل ۲LT – GCC  در زیر کاپوت خود دارای موتوری ۶٫۲ لیتری و هشت سیلند که محور انتقال قدرت در آن روی چرخ های جلو می باشد که دارای مصرف سوخت ترکیبی ۹٫۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد.این مدل از شورلت کوروت که می تواند قدرتی معادل ۴۵۵ اسب بخار و ۶۲۳ نیوتن بر متر تولید کنید.که در این مدل انتقال قدرت به صورت جعبه‌دنده ۷ سرعته دستی می باشد.البته در صورت سفارش جعبه‌دنده ۸ سرعته اتوماتیک نیز میتوان استفاده کرد.این خودرو قادر است تا در مدت زمانی ۴ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ثانیه برساند که در مدل  Z51 این شورلت این مقدار به ۳٫۸ تقلیل یافته.و پس از آن قادر است که در ادامه سرعت خود را به ۳۰۵ کیلومتر برساند.شورلت کوروت که یک خودروی کوپه می باشد قادر به حمل دو سرنشین می باشد.حال در مدل دیگر این خودرو یعنی مدل شورلت کوروت Z51  مشخصات فنی به ترتیب لیست ارایه شده در زیر می باشد.از رقیبان خودروی شورلت کوروت مدل ۲۰۱۶ می توان به پورشه ۹۱۱ و همچنین جگوار اف  تایپ کوپه اشاره کرد.

در نسل هفتم شورلت کوروت ظاهر طراحی شده پر است از بسیاری از خطوط تیز و خشن و همچنین تعداد زیادی دریچه هوا روی بدنه این خودرو بکار رفته است که نشان دهنده یک سوپر اسپرت واقعی است. شورولت کوروت ۲۰۱۶ می‌توان دو رنگ بدنه جدید زرد مسابقه‌ای و قرمز متالیک را سفارش داد هم‌چنین رینگ چرخ‌های کوروت ۲۰۱۶ را می‌توان در رنگ‌های نقره‌ای و مشکی و یا از جنس کروم سفارش داد هم‌چنین در کوروت ۲۰۱۶ روکش فیبر کربنی جای میله کرومی را در جلوپنجره گرفته است. صندلی‌ها هم با نمونه سفارشی GT با روکشی از جنس چرم یا میکروفیبر جایگزین شده‌اند.شورولت کوروت Z51 مدل ۲۰۱۶ نسبت به مدل سال قبل از لحاظ فنی تغییری نداشته و هم چنان از موتور ۶٫۲ لیتری V8 جنرال موتورز بهره می‌گیرد.

البته ناگفته نماند که این خودرو یک مدل سفارشی اسپرت هم دارد که مخصوص مسابقات هست که به آن Z06 می گویند و در کابین کوروت Z06 طراحی روکش صندلی‌ها، فرمان و شیفتر دنده از جنس میکروفیبر خواهد بود. در این مدل از شورلت کوروت چهره‌ای مشابه اتومبیل‌های مسابقه‌ای دارد. در این مدل که یک خودروی مخصوص ورزش بحساب می آید دارای موتور ۶٫۲ لیتری V8 است که دارای قدرت و گشتاور ۶۵۰ اسب بخار و ۶۵۰ پوند فوت است که قدرت خود را بوسیله جعبه‌دنده ۷ سرعته دستی به چرخ‌ها منتقل می‌کند. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر شورولت کوروت Z06، ۳٫۲ می‌باشد البته در صورت سفارش جعبه‌دنده ۸ سرعته اتوماتیک اتومبیل شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را در تنها ۲٫۹۵ ثانیه عملی می‌کند.