خودروی فضایی چری

چری در نمايشگاه بين‌المللی پكن از  خودروی جدید خود به نام اكسيد "ا‌ل‌ایكس"، به عنوان نسخه تجدید نظر شده از كانسپت كوپه تيگو رونمايي كرد.

 اين خودرو به عنوان یک مدل مفهومى و در قالب يك suv-كوپه به چرخ‌هاى جديد، چراغ‌ها و ضربه‌‌گیرهای تازه مجهز شده است. از دیگر ویژگی‌های این خودرو مجهز شدن آن به درهای جذاب و  خودکششی است.

چری تا کنون به طور رسمی اطلاعات زیادی از این خودرو منتشر نکرده است با اين وجود به نظر مى‌رسد كه اكسيد "ال اكس" جديد چری، وارث فناورى اتوپايلوت از كوپه تيگو باشد.

این خودروی زیبا مجهز به سامانه رانندگی خودکار بوده و در صورتیکه كه سامانه رانندگی خودكار در آن  فعال شود، راننده می تواند به خود استراحتی داده و مدتی را به بازی كردن با دستگاه‌های الکتریکی پرداخته و از فرمان  تنها به عنوان يك ناظر استفاده كند.

 در ماه‌های اخير suv – كوپه‌های جديد هيبريدی در چين بر محبوبيت خود افزوده‌اند و توليدكنندگان داخلى اين كشور مانند، وينوكا، دانگ‌فنگ و جيلى ‌هم اكنون نمونه‌هاى مشابهى را در خط توليد خود ارائه مى‌دهند.

سدان آريزو GX و  شاسى بلند تیگو 8 دو خودروی دیگر چری برای عرضه در نمایشگاه "خودرویی پکن به شمار می‌آیند که در حال حاضر در چين و بازارهای بین‌المللی وارد بازار شده و فروخته مى‌شوند

چری به عنوان شریک تجاری مدیران خودرو در ایران خودروهای خود را با برندهای چری و ام وی ام به بازار عرضه کرده و در برنامه جدید خود بنا دارد تا با افزایش ظرفیت ، تولیدات خود در ایران را افزایش دهد .